<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> Zahraniční výjezd na Slovensko a Maďarsko

Zahraniční výjezd na Slovensko a Maďarsko

Pedagogové OA v Kolíně se v rámci projektu „Modernizace školních kurikulárních dokumentů obchodních akademií zřizovaných Středočeským krajem – metodicko-materiální zajištění“ zúčastnili již 2. zahraničního výjezdu. Po Bavorsku se tentokrát cílem cesty staly Slovensko a Maďarsko.

Akce byla v souladu s projektem zaměřena na výměnu zkušeností s tvorbou, realizací a evaluací ŠVP zúčastněných škol. Za ČR to byli pedagogové sedmi OA Středočeského kraje – Kolín, Lysá nad Labem, Beroun, Slaný, Rakovník, Příbram, Mladá Boleslav. Organizátorem zahraničního výjezdu byla OA v Kolíně, která všem účastníkům připravila návštěvu své družební školy – OA v Rimavské Sobotě. Zde se nám naplno věnovala především p. ředitelka Katarína Mattyašovská. Kromě diskuze na téma ŠVP a státní maturity, proběhla také prohlídka školy, ukázky práce fiktivních studentských firem a další akce. OA v Rimavské Sobotě pak zprostředkovala českým pedagogům výlet do maďarského historicky zajímavého města Egeru, jeho prohlídku a hlavně pak návštěvu soukromé střední školy Neumann János Középiskola és Kollégium, s kterou úzce spolupracuje. To umožnilo účastníkům akce srovnat podmínky, fungování, financování a přístup k ŠVP ve škole státní a soukromé.

Celá projektová akce byla všemi zúčastněnými kladně hodnocena. Pedagogům přinesla řadu zajímavých podnětů pro jejich vlastní práci a přispěla příznivě i k práci na samotném projektu.